Fundacja

Jesteśmy pierwszą i jedyną Fundacją w Polsce realizującą od 1999 roku program terapii śmiechem i zabawą dla chorych dzieci. Co tydzień kilkuset naszych wolontariuszy odwiedza szpitale i robi wszystko, żeby zapomniały o swojej chorobie. Pomóż nam kontynuować i rozwijać naszą działalność przekazując nam swój 1% podatku.

Przekazując nam 1% swojego podatku będziemy mogli kontynuować prowadzenie Terapii Śmiechem dla dzieci w całej Polsce.

Terapia Śmiechem

Terapia Śmiechem

Jesteśmy pierwszą i jedyną Fundacją w Polsce realizującą już 13 lat program Terapii Śmiechem i Zabawą dla dzieci chorych i z niepełnosprawnościami. To dzięki tym środkom możemy zapewnić naszym wolontariuszom czerwone noski, kolorowe stroje oraz dojazd do szpitali i placówek specjalnych.

Bawiąc likwidujemy stres i napięcia spowodowane nietypową i często bardzo
trudną sytuacją dziecka chorego i hospitalizowanego.
Nasze działania skierowane są również do innych osób w kryzysach
tj. osób starszych, z niepełnosprawnością i wywodzących się z rodzin dysfunkcyjnych i niepełnych.

Naszą misją jest niesienie radości i uśmiechu dzieciom przebywającym w szpitalach i placówkach specjalnych organizując zespoły terapeutów „Doktorów Clownów”, którzy w kolorowych strojach i makijażu, obowiązkowo z czerwonym noskiem, prowadzą zajęcia z zakresu terapii śmiechem.

Clown Terapeuta

Clown Terapeuta

Co tydzień kilkuset wolontariuszy w ponad 40 miastach Polski odwiedza szpitalne oddziały. Dzięki temu nasi mali pacjenci są w stanie zapomnieć o ponurej rzeczywistości, nadchodzących zastrzykach i zabiegach.
Aby dowiedzieć się więcej o nas i naszej działalności zapraszamy na naszą stronę internetową: www.drclown.pl

Fundacja Dr Clown

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Odpowiedzi